להשתיק את אחמדנג'אד ברעש גדול-לא ממשלתי.


 
אילו אחד העם היה חי וקיים וכותב "מכתב מישראל" היה שואל מן הסתם מדוע כאשר העם בישראל רוצה להפגין תמיכה או מחאה בנושא חשוב או לזכר אירוע מיוחד ,הכיכר בכרך מלאה- לפעמים במאות אלפים,ואילו כאשר נשקפת סכנה מוחשית למדינה- הכיכר ריקה.
 
לאחר ההודעה האחרונה של מחמוד אחמדנג'ד על מצב הגירעון האיראני,ואדולף הפרסי מיידע אותנו באופן שוטף על ההתקדמות של המשטר הקנאי בטהראן בנושא הגרעין,נזכרתי בשני דברים.אחד,אמירה שמיוחסת לפילוסוף הגרמני הגדול בן המאה ה-19 ווילהלם פרידריך הגל . "היסטוריה מלמדת אותנו שהיא לא מלמדת אותנו כלום". שניים. בתופעה,היסטורית מלפני יותר מ-60 שנה שעדיין מעוררת תהייה,עצב ולא מעט כאב.
 
הכוונה לתגובה הציבורית בארץ ישראל בשנים הראשונות של הכיבוש הנאצי באירופה.ההפגנות הגדולות הראשונות בישוב היהודי בארץ ישראל נגד השואה לא נערכו  לא כאשר היטלר כתב את "מיין קאמפף" ולא כאשר כבש את אירופה. בשנת 1941 מאות אלפי יהודי אירופה  כבר הושמדו, והעולם ובראש וראשונה בריטניה הגדולה,אשר שלטה על ארץ ישראל, ידעו על מימדי הרצח.נוח היה לבריטים להתעלם מהם,שכן בכך הם ,בין היתר,מנעו מן העקורים להגיע לחופי ארץ ישראל.בעיתונות הארץ ישראלית הופיעו ידיעות שונות,על הרס כאן,רצח שם,גטאות,טלאי צהוב וכיו"ב ידיעות.רק בחודש ספטמבר 1942  הוכרז בישוב על "שלושה ימי אבל ומחאה על חורבן יהודי אירופה" .ורק אז החלה  העיתונות הארץ ישראלית להכתיר את הדיווחים בכותרות שמנות בעמודי א' על מימדי הרצח. כול זאת על פי הנחייה של הנהגת הישוב. סיבות רבות לעיכוב הטראגי הזה בפרסום האירועים באירופה,ואין כאן המקום לעסוק בהם.אך הגורם הדומיננטי, היה שהדבר "לא ייאמן". מכיוון שמדובר היה באסון שלא היה לו תקדים- לא האמינו,גם היהודים בארץ התקשו להאמין.
 
שאיראן בדרך לפיתוח יכולת גרעינית,בכך משוכנעים כולם.אך כמה אנשים וממשלות בעולם מאמינים לנשיא איראן כאשר בתורה שבע"פ הוא חוזר על MEIN KAMPF  בנוסח פרסי Mein Jihad וקובע שיש לסלק את ישראל מן המפה? היטלר באותה תקופה דווקא חשב שיש לגרש את היהודים לפלשתינה. וזאת אמירה של מי שעומד בראש הפירמידה של משטר קנאי אסלאמי אשר בדומה למשטר הנאצי מנסה להשתלט על המזרח,, DRANG NACH    OSTENואם לא בכוח האידיאולוגיה שבכך נכשל,אזי בכוח הגרעין, או האיום הגרעיני.
 

אחמדינג'ד- Mein Jihad

 

כאיום,לא זו בלבד שהוא לא מדומה,אלא הוא מלמד על חכמתם של הפרסים,עם עתיק ונבון. וסגן שר הביטחון,אפרים סנה, כבר התבטא כי האיום לעצמו עלול להביא הן להגירה מן הארץ והן  לחיסול העלייה או לביקורים אליה.אגב, זה מסוג  הנושאים שראוי ליתן את הדעת עליהם ולאו דווקא לפתוח את סגור הלב. מסר חשוב חייב לעמוד באמות מידה של תבונה מרבית.המסר של סנה לא עמד בקריטריון זה.מכול מקום היטלר לא היה מטורף אלא קנאי לאומני מפלצת- אדם.כך גם אחמדנג'ד, קנאי דתי מפלצתי,ולא משוגע.ואינני יודע מה גרוע ממה.ההבדל שהיטלר מאחורינו ואחמדנג'אד לפנינו.לא מאמינים, שכן נוח,כמו אז,לא להאמין.
 
ככה או אחרת,אין לנו "אחד העם"  והכיכר ריקה.אגב,אחד העם לא עשה השוואה בין ככרות אלא בין אבנים –אבני הכותל- שעליו ממררים בבכי לבין העם אשר אז עדיין לא הגיע לאחדות המיוחלת ונשא את חטוטרת הגלות.אין גם יוזמה להשמעת קולם הקולקטיבי של חתני פרס נובל לשלום,של אנשי המוסר,של שוחרי השלום הצרופים,של אישי אקדמיה ודתות.אלם.
 
אך אנו ב"כיכר".הפעם לא צריך לחכות להנחיה מגבוה.זה עניין מעל ומעבר לפוליטיקה ,בעיקר מקומית,ומשא גדול מדי לממשלת ישראל.מלכתחילה,גם לפני מלחמת לבנון,ישראל,בנסיבות הללו,לא יכלה להיות גורם מרתיע.ממשלת ארה"ב, לדאבון הלב,לא משתמשת במקל,נוסח טדי רוזוולט,ולא בגזר נוסח ג'ימי קרטר.נוסח בוש נכשל.רשות הדיבור,והמעש צריכים להינתן לציבור הרחב.אם כיכר בשטח לא ניתן למלא,בעידן הזה ניתן למלא מרחב אחר,וירטואלי, במאות אלפים  ואפשר שיותר.זה לא יצטלם,אך זה עשוי להשאיר רישום בכול פינה בעולם ובכל בית שיודע שואה מהי.ואם הוא איננו יודע,זאת ההזדמנות לספר לו.והקרדיט הוא כולו לנשיא איראן.הפעם מדובר בסכנה של איום  באזור המזרח התיכון, שלא רק יקיף ישראלים וערבים,יהודים ומוסלמים,אלא עלול להתפשט ולאיים על העולם כולו.מאזן האימה שהיה קיים בשעתו בין המעצמות לא קיים בחברה אשר הקרבת אדם היא חלק מן הפולחן שלה.ואם יש גורמים שקולים באליטה האיראנית,המסר הזה עשוי לחזק אותם.
 
ומכיוון שלצעד זה איננו זקוקים,לשמחתנו, להחלטת ממשלה או וועדת שרים,או קבינט או אפילו לא קבוצה של אקדמאים משכמם ומעלה או סופר מחונן- אני "בלוגיסט" , נאיבי,מן השורה מציע פנייה סיברנטית לכל המקושרים באינטרנט,במדורים בתקשורת,בבלוגים,באתרים,בארץ ובכול העולם,בקישורים הפרטיים ,בפנייה לממשלות בנוסח הבא,אשר כול אחד יכול לסגנן  אותו ולתרגם אותו בהתאם להבנתו,להשגת המטרה בהפצת המסר הזה. 
 

Stop Iran now
 
The Islamic republic of Iran has embarked upon a most dangerous venture of achieving nuclear weapon production capabilities. At the same time its president, Mahmud Ahmadinejad, has openly called to wipe off Israel, as a nation, from the map.
 
These combined factors threaten not only the region and its inhabitants, Israelis and Arabs, Jewish and Muslims, but consist of a real danger in igniting the entire world.
 
Iran has to be stopped by any means necessary. Preferably using peaceful ways, but if these fail – then by any means necessary.
We do not want another Hitler. We do not want another holocaust – a much more horrible one. Remember the past- secure the future.
 
If you believe in this appeal please forward it to your friends, neighbors, organizations, websites, blogs, leaders, the media and all other influential factors. History shall not forget neither  forgive if we fail in this human plea.
 
 
 
.

Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

תגובות

 • דרומי  On 20/11/2006 at 1:56 pm

  אולי ההשוואה ההיסטורית למצב באיראן היא לא זו הנדושה, שבה משווים את איראן לגרמניה 1939?
  אולי ההשוואה המתאימה יותר היא זו בהיסטוריה הקרובה יותר – איראן 2003? אותו נשיא ניסה לאיים עלינו בחורבן מנשק לא קונוונציונלי של מדינה במזה"ת. בדיעבד התברר – לא דובים ולא יער.
  איך אנו יודעים שזה לא עוד ספין?

 • יוסי  On 20/11/2006 at 2:39 pm

  לא נעשה כלום. אם זה ספין – הרווחנו. אם לא – ניפגש בגן עדן.

 • ישי  On 20/11/2006 at 2:58 pm

  נכון ואמת ויציב- יוסי.אלא שזה לא ספין.אך אני מציע לשלוח לגן העדן את אחמידנג'ד שם מחכות לו שבע מאות בתולות.אני דווקא חושב שהרעיון של צבי גיל להפיץ את המסר המאוד חד בקרב כל מי שאתם מכירים.
  על הממשלה בוודאי שאני לא סומך.

 • דרומי  On 20/11/2006 at 4:23 pm

  אם זה ספין, ואנחנו שוב הולכים שולל אחרי לוקשים שמנסים למכור לנו, אנחנו עושים עוד צעד בדרך להבטחת מצב המלחמה באזור הזה לנצח נצחים.

  כמה שאלות, כדי להראות כמה האינפורמציה שמחלקים כאן חלקית:
  1. מי עומד בראש המדינה האיראנית? (רמז – לא אחמדינז'אד)
  2. למה אנחנו שומעים את מי שמתלהם ולא את מי שמחליט?

 • קשת  On 20/11/2006 at 6:19 pm

  בפועל עומד בראש ההיררכיה באיראן עלי חמינאי קנאי ארכי שמרני, שאחמדינג'ת הוא הבת קול שלו.הוא אדם "שקט" מאוד, אבל הוא שלט גם בתקופת קודמו של אחמדינג'ד ולא שמענו ממנו על מחיקת ישראל.הרי לא מדברים כאן על איזה תשבץ. מדברים, מכול מקום מחבר המאמר מדבר, על ששכחנו שאיש לא האמין להיטלר כאשר הודיע על אמונתו העמוקה בצורך להכחיד את העם היהודי. זה העניין, זאת הליבה שלו, ודברים אחרים , ככול שיהיו חשובים הם לא במוקד הבעייה. יתר על כן. מי שלא מאמין במסר המצורף אל יפיץ אותו ומי שכן מאמין בו, כמוני, יפיץ אותו ואני גם אפיץ אותו למכריי בחו"ל.

 • עדנה  On 20/11/2006 at 9:14 pm

  כול ההערות המלומדות מאוד חשובות. אבל חשוב עוד יותר שהקוראים יעבירו את המסר. גיל עשה בשבילם, בשבילנו את מלאכת התרגום. אני העברתי אותו ל- מכרים שונים בחו"ל.

 • קורא  On 21/11/2006 at 1:37 pm

  גם אני בדיעה שיש להפיץ את העצומה הכלולה ברשימה של צבי גיל. להזיק היא וודאי לא יכולה, מה שאי אשפר לומר על הברברת של חברי הממשלה בנושא האיראני.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: