הפוליטיקה במגרש הספורט והחייטים של "בגדי המלך החדשים"


זאת הפעם הראשונה,דומני,בתולדות המפלגות בישראל שמפלגה נכנסת לפוליטיקה,ולמערכת הבחירות, בלא שתהיה לה אידיאולוגיה.היו בודדים שרצו לכנסת,ב"טיקט", שלהם עצמם ועטו על  פניהם מסכה אידיאולוגית,אך זאת הייתה תחפושת.אם נתייחס למפלגות האחרות, לכול אחת מהן יש אידיאולוגיה. "ל"קדימה" –אין, בדיוק בדמותו ובצלמו של מייסדה,אריק שרון.גם לו, מלבד היותו פטריוט אוהב הארץ,כפי שציינתי במאמר קודם,לא הייתה לו אידיאולוגיה.אם אידיאולוגיה פרושה לנצח בכל מחיר,אז יש ויש למפלגה  הזאת אידיאולוגיה,בדיוק כמו לנבחרת כדורגל או כדורסל.
 
בכך דומה קדימה יותר מכל מפלגות לתחום הספורט.גאידמאק רוכש את ביתר ירושלים, לביוב קונה את הפועל תל אביב.אך הם קונים זאת בכסף רב.שרון קנה את קדימה בחינם מכיוון ש"הליכוד" פשט את הרגל, מפלגתית ואידיאולוגית.נוסף על כך יש רכש חוץ שבעבורו כן משלמים במיקום ברשימה החדשה. כך אנחנו מתבשרים שהרכש החדש של קדימה שמעון פרס יהיה בחמישייה הפותחת,דליה איציק ברזרווה,חיים רמון בשער וכו' כיאה לנבחרת שיוצאת לזירה לנצח.
 
מסקרן אותי אם בלשכתו החדשה של מספר שניים ברשימה של "קדימה", תהיה תמונה של ברל כצנלסון. של בן גוריון וודאי שתהא,שכן לשרון מייסד " קדימה" הודבקה התווית של מפא"י ההיסטורית ושל שוחר מייסדה דוד בן גוריון. ככה ששניהם רואים את עצמם בניו ויורשיו של הזקן.
 
בזירה, כמו בזירות של ימינו,נכנסים גם כל מיני אוהדים להוטים,נותני עצות כמו ששמענו ב"קול ישראל".ראובן אדלר שתוארו הוא "יועץ אסטרטגי של ראש הממשלה",אריק שרון, שנאבק עדיין על חייו , המליץ ל"העמיד" את אריאל שרון בראש הרשימה.מה שנקרא היום "יועץ אסטרטגי" נקרא פעם או "יועץ סתרים" או פרסומאי.אבל תארים אלה אין בהם לא מן המוניטין ולא מן ההכנסה.בעיני הם חייטי עלית  שתופרים "בגדי מלך חדשים".מילא אם מדובר היה ברב שך ,כאשר היה מוטל על ערש דווי, הליטאים היו אומרים אמן כן יתברך.אם היו שמים את אריק שרון במקום המכובד,כפי שנוהגים,במקום ה- 120 זאת הייתה סגירה נאה ומכבודת של הרשימה.אבל במקום הראשון? במצבו הקיים? איזו מין תעתוע עוועים זה.

דומני שמרוב סחר מכר,ערוב תחומים וחצרות,וכל הבוקה ,ומבוקה ומבלקה  ,אנשים מאבדים את הצפון,אם אי פעם היה להם איזה מצפן.ולצערי זה כמעט הופך לנורמה.אם "קדימה", חפצת חיים היא עליה לפזר במהירות מטאורית את הערפל התפיסתי שאופף אותה ולנסח משנה  סדורה של מפלגה בעלת אידיאה,של מטרות,של דרך ,בכל הקשור לאורחות החיים בארץ,  במדיניות חוץ והביטחון וההסדר עם הפלשתינאים. עם המסר הזה עליה לצאת לציבור הרחב ולא לאוהדים של  מועדוני ספורט ולסקרי הימורים.
 

Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

תגובות

  • מסכים  On 11/01/2006 at 9:58 pm

    מסכים עם כל מילה של צבי גיל, אף שאני נוטה לגישה של המפלגה החדשה. עם זאת קולי לא מובטח כל עוד לא אדע מהי הבשורה שלה בכל התחומים.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: