"מטען צד" תוצרת בית


 
 
 
הפגנת המחאה של אנשי יש"ע ותומכיהם ביום א' בערב בירושלים,ספק אם היא מסוגלת לטשטש את העובדה שהמהרסים והמחריבים בקרב המתנחלים,צומחים מתוכם  גם אם הם נחשבים ל"גידולי פרא" הם מתפשטים והורסים כל חלקה טובה.
 
אני יוצא מתוך ההנחה כי רוב המתנחלים הם ציבור שקט,נאמן למדינה,נאמן לערכיה ולאידיאה, שאף שהם דוגלים בה הרי בשמה לא יהרסו את אשיות המדינה ומוסדותיה.אולי,לחלק מהם,נוח שאת המלאכה "המלוכלכת" עושים אחרים,בבחינת "צדיקים מלאכתם נעשית בידי אחרים".
 
האבן האחרונה במחרוזת של "נוער הגבעות","גידולי הפרא" הפורעים והפוגרומצ'יקים, שפטליורה וחמיילניצקי לא היו מתביישים בפוטנציאלי ההרסני שבה, מוסיפה לפעול כבומרנג נגד המתנחלים.זאת לא רק בקרב אלה בציבור הרחב שרוצה לסיים את מסכת שפיכות הדמים על עזה ובנותיה. גם בקרב אנשי רוח ודת שתומכים בהם גוברים הקולות נגד תופעות הסרבנות,נגד הפגיעה במדינה ובחוקיה.התנכלות לשכנים הפלשתינאים,עקירת מטעים,שימוש בסמלי שואה וכיו"ב לא זו בלבד שפוגעים בדימוי של רוב המתנחלים אלא מרחיקים אותם נפשית מן הציבור הגדול במדינה.
 
משום כך מומלץ מאוד שבמקום לעשות נפשות נגד פינוי חבל עזה,ייערכו בביתם בדק בית רציני ויבערו מקרבם את הכוחות ההרסניים.אחרת אלה בסופו של דבר אלה יקומו גם על מטפחיהם כשם שהגולם קם על יוצרו.
 
היריבים יכולים לשבת בשקט על ספסל הצופים.אלה שקוראים לקציני צה"ל משת"פים, בוגדים ומפוצצים צמיגים של קצינים פלשתינאים שבאים להסדיר הפסקת ירי קטיושות,עושים את מלאכת הביזוי והורדת המסכה. הם שמים את "מטעני הצד" לאנשי יש"ע עצמם,ושום סיסמה, קליטה ככל שתהיה, ושם עצרת והפגנת מחאה רבתי לא יצליחו לטשטש את הכיעור שלא לדבר על הסכנה הפוטנציאלית של גורמים הרסנים אלה לחברה ובראש וראשונה למתנחלים עצמם.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • מושיק  ביום 31/01/2005 בשעה 1:37 am

  "הפורעים והפוגרומצ'יקים, שפטליורה וחמיילניצקי לא היו מתביישים בפוטנציאלי ההרסני שבה"

  ציטוט:
  פרעות ביהודי פולין – במהלך מרד הקוזקים באוקראינה בשנים 1648-1649 בהנהגת בוגדאן חמיילניצקי. המרד כוון נגד האצילים, הכמרים והיהודים – והוא פרץ על רקע השאיפה של האוקראינים להשתחרר מעול האצילים הפולנים ולהקים מדינה עצמאית. היהודים, שעבדו בשירות האצילים הפולנים, שימשו מטרה נוחה לנקמה מצד האוקראינים גם בגלל הפער החברתי בין היהודים לאוקראינים – וגם בגלל השנאה הדתית החזקה ליהודים.
  במהלך המרד הארוך נרצחו אלפי יהודים ונחרבו מאות קהילות יהודיות בדרום מזרח פולין.

  ציטוט:
  סמיון פטליורה היה מנהיג אוקראיני שטיפס בסולם הדרגות בצבא הצארי של רוסיה ולאחר מהפכת פברואר בקים צבא אוקראיני, הכריז על עצמו כאַטַמַן (מנהיג) והפך לנשיא הרפובליקה האוקראינית קצרת הימים. הצבא בראשותו שיתף פעולה עם מנהיגי הצבא הלבן, דניקין ו-וראנגל, שעשו מאמץ כושל לדכא את המהפכה הבולשביקית. אנשי פטליורה רצחו, שדדו ואנסו אלפי יהודים באוקראינה המזרחית בימי מלחמת האזרחים של 1918-1920, אחרי המהפכה ונסיגת הגרמנים.

  אתה לא מתבייש בעט נוטפת השנאה שלך ובהשוואות חסרות השחר שלך? איך לא רועדת לך היד?

  והכי אהבתי את המשפט:
  "קצינים פלשתינאים שבאים להסדיר הפסקת ירי קטיושות"
  כמה זמן לוקח לקצינים האלו לסובב את הרובה ב-180 מעלות ולירות בחבריהם הישראלים לסיור? שני נאנושניות?

 • אדם  ביום 31/01/2005 בשעה 8:03 am

  תפסיק לכתוב….כי זקנותך מביישת את בחרותך.
  יש בך שנאה שנובעת מהקיצוניות שהזקנה מטילה על אנשיה.
  כמו ילדים, גם הזקנים מכפילים ומשלשים את עוצמת התכונות והארועים שהם ראו או שמעו או שהם חושבים שראו ושמעו.

 • גדי  ביום 31/01/2005 בשעה 11:36 am

  הוא כתב שפטליורה וחמלניצקי לא היו מתביישים בפוטנציאל ההרסני שיש לנוער הגבעות. עכשיו, אם כך השאלה היא לא איך תפסת עוד שמאלני בהשוואה שנראית על פניה מופרכת לרגע זה, אלא האם מה שהוא באמת כתב עליו – הפוטנציאל ההרסני של אנשי הגבעות – נשמע הגיוני.
  ואתה יודע, אותו נוער הגבעות המצהיר על מצדה וכו', נראה כחומר פוטנציאלי מעולה לגייסות בנוסח שני המנוולים שפירטת. אתה חושב אחרת? אשמח אם תגיב לזה. ולא לסגנון, מה גם שבנושאי סגנון נוטף רעל לא בטוח שראוי שדווקא אתה תשליך את האבן הראשונה (סליחה על אזכור ישו במשפט האחרון).

 • מושיק  ביום 31/01/2005 בשעה 12:37 pm

  כן, כמובן שאני חושב אחרת. אני לא חושב שלאותו נוער הגבעות יש פוטנציאל לרצוח, לטבוח ולאנוס אלפי אנשים. אם לא לזה הוא התכוון, אז כנראה אני לא ער מספיק לדקויות העט של השמאלני הממוצע ואתכם הסליחה.
  מי שמזכיר את שני הצוררים האלו בכפיפה אחת עם בני עמו וגוזר ביניהם גזירה שווה, כיצד הוא יכול לטעון לזילות השואה והאנטישמיות?
  ואם תבדוק לגבי הסגנון שלי, הוא בא בתגובה לסגנון בוטה ומתלהם של אחרים, כגון מר צבי גיל שמשתלח בסגנון מקומם ומבזה.

 • שואהלה  ביום 31/01/2005 בשעה 1:43 pm

  צריך להתנתק ממנו, ולהחזיר אותו לגרמנים כי הוא שלהם, וגם השואה שלהם, לא שלנו, שהם יאכלו את הזיכרון המגעיל שהם. ואם לא נזכור את השואה, גם לא נוכל לריב עד מוות על זילותה. בשביל מה לזכור את השואה אם זה מוביל לריב? בשביל מה לזכור את השואה אם זה מוביל למדינה? עדיף שלא תהיה שואה, ולא יהיה ריב ולא תהיה מדינה. והכי עדיף שלא יהיה מוזיאון יד ושם כי אם נניח אני הייתי אחת מהמוזלמניות שמצולמות שם ותלויות קוממיות על הקיר , הייתי נורא מתביישת באיך שאני נראית והייתי רוצה שכל המוזיאון יישרף מרוב בושה

 • נאור  ביום 31/01/2005 בשעה 5:14 pm

  למושיק המלומד.ההבדל הוא לא בפטליורה וחמיילניצקי,שכן הם פגעו ביהודים מכיוון שראו בהם משת"פים עם הרוסים שנואי נפשם ובהם כילו חמתם.גם הפרשים והקוזקים היו אידאליסטים,מכל מקום בשם האידאלים הרסו הרגו ואנסו.נוער הגבעות,נראה אמנם יפה יותר מן הכנופיות של פטליורה אבל גם יגאל אמיר הוא בחור יפה,לא כן? יש רק הבדל אחד אנו במדינת ישראל,והפורעים הללו,ואם יש לך כינויים אחרים,אתה מוזמן-לא יצליחו להרוס את המדינה.אנו לא הפלשתים ובמעשה ההרס שלהם לא ניתן שהם יקחו אותנו איתם. חבל מאוד שכה מעט נכתב על הפוטנציאל ההרסני שלהם,וזאת אך ורק משום שהם חובשי כיפות,ולישראלים יש משום מה סנטימנטים לחבושי כיפות

 • מגיב  ביום 31/01/2005 בשעה 5:24 pm

  ועוד משהו למושיק הלמדן שיודע כל כך יפה לצטט,אך משום מה הוא לא קורא נכון עברית או לא עוסק בתחביר.צבי גיל דיבר על האבן,כלומר על מפל האבנים שגורם,מדעת או שלא מדעת,את ההרס שבמעשים של חברי נוער הגבעות.וזאת אני מניח דווקא בשל רגישות,שכן בבוטות אתה יכל להיות דיקן הפקולטה.צריך לקרוא לא רק בשיטין אלא גם ביניהם ובעיקר להבין את הכתוב.גיל דיבר מעט ואמר הרבה אתה מדבר הרבה ואומר מעט דברי טעם.

 • מושיק  ביום 31/01/2005 בשעה 8:47 pm

  בואו ננתח את הבוטות שלי:

  "עט נוטפת שנאה"
  "השוואות חסרות שחר"
  "איך לא רועדת לך היד"

  נראה לי שזו תגובה מאד מתונה לאדם שמשווה קבוצת ישראלים, גם אם הוא לא סובל אותם במיוחד, לפוגרומצ'יקים שחמילניצקי ופטליורה לא היו מתביישים בפוטנציאל ההרסני שלהם. ניסיתי גם להמחיש לקורא הישראלי המצוי מה עשו הצוררים הנ"ל, שמא שכח.

  על מה יצא הקצף? אולי כי צדקתי במקרה והכותב הנכבד קצת הגזים? גם אם יש ביקורת על אותו נוער גבעות, אולי היה מקום לא להקצין למחוזות ת"ח ות"ט? לא נראה לכם, מעודדים יקרים?

  אין פה עניין של שיטין ואבנים. יש השוואות שפשוט לא צריך להשתמש בהן וקראתי את מר גיל לסדר. זה הכל.

 • אברהם  ביום 02/02/2005 בשעה 7:55 am

  הכותב הנכבד אפילו לא מגיב.
  מה היא דעתכם לעומת דעתו של המזדקן, צבי גיל?!

 • נאור  ביום 02/02/2005 בשעה 12:27 pm

  לאברהם הצעיר,או ה"נער" (בידיש נערישקייט) המסורת היהודית מכבדת את ה"זקנים" בשל חכמת החיים שלהם ונסיונם הרב. אייסכילוס אמר: גדולה מידת הצדק בזקנים מאשר בצעירים.ואשר לתגובה,גיל בדרך כלל לא מתערב בתגובות "טוקבקים" והוא צודק.

 • שלמה  ביום 02/02/2005 בשעה 3:32 pm

  כמה מהתגובות למאמר זה מעידות כמאה עדים על הבוטות והשנאה שנוער הגבעות נושא בלבו לכל מי שאינו מקבל את התפיסה שהם הם העם הנבחר ואין בלתם. לצערנו, בתנועות הפשיסטיות מי שנותן תמיד את הטון אלה הם הקיצונים. שימו לב: היו ימים לא רחוקים, שאריק שרון נחשב הקיצוני בימין… היום העצני כבר שמאלני בהשוואה לקיצוניות של דניאלה וייס וברוך מרזל שסבורים שהערבים והשמאל צריכים להינגף מפני התורה והקב"ה. נחכה ונראה מה ההתנתקות תעשה להם. כי לדעתי זה או התנתקות של המתנחלים מהפלשתינים, או התנתקות שלהם מאיתנו. אין אפשרות אחרת. הגיע רגע האמת. שלמה

 • מגיב  ביום 03/02/2005 בשעה 10:23 pm

  בלי צטוט.התנכלות למוסקי זיתים ערביים,רמיסת כרמים,השמדת בוסתנים, יריות כדי לפגוע וכדי להפחיד, הכאת אנשי בטחון,קללות חרפות ואיומים בשפיכות דמים.אלה המעשים של הפורעים שלנו ומושיק לא קורא,לא שומע,לא רואה. אשרי האדם.

 • מושיק  ביום 04/02/2005 בשעה 12:56 am

  אל תסלף את דברי בבקשה.
  אפשר לגנות את מעשיהם. זה לגיטימי.
  לקשור אותם בכל צורה שהיא, ישירה או עקיפה, לחמילניצקי ופטליורה זו השתלחות גסה וחסרת רסן לטעמי שמחטיאה את המטרה.
  אתה לא מבין שגם הוא, בהתבטאויות מסוג כזה מפספס את המטרה שהוא רוצה להשיג?

 • מגיב  ביום 07/02/2005 בשעה 12:21 pm

  מושיק.אתה הוא שסילפת את דבריו של גיל.הוא דיבר על פוטנציה,על חשש למפולת שתיגרם,ומפולת כידוע היא לעיתים קרובות דבר מקרי.די בקש.בשום מקום גיל לא אמר שנערי הגבעות הם רוצחי חמיילניצקי. אם מדובר על דיוק אז אנא על כולנו לדייק.אני מאוד מקווה שדי במעשיהם כדי שיזכו לגינוי מצדך ואז סלחתי כדבריך.

 • מגיב  ביום 16/02/2005 בשעה 10:01 pm

  מתברר כי החשש של צבי גיל הולך ומתממש אם המראות של ההפגנות האחרונות הן סימן לבאות.הקבוצה הזאת היא סכנה למדינה,סכנה לחברה ופצצה מתקתקת בתוככי המתנחלים.כאשר הם יגיעו למסקנה לנזק שאלה מסבים להם,יהיה כבר מאוחר מדי לרסן אותם.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: