סאדאת המשך


עקיבא אלדר התייחס במדורו ("הארץ" 23.12.2003 ) לרשימה שלי באתר, ובתגובות שבאו בעקבותיה,בדבר העדר מתן שם למקום על שם סאדאת.בתשובה של קובי חליפה מ"קדימה" אל ראש העיר תל אביב מר רון חולדאי, כתבה רכזת הוועדה להנצחת שמות בעיריית תל אביב בסיכום המכתב:"נושא הנצחתו של נשיא מצרים המנוח,סאדאת,הובא לדיון מספר פעמים, ואולם הוועדה קבעה כי טרם הגיע הזמן להנציחו".

מכיוון שברשימה היו כמה אי דיוקים ראיתי לנכון לכתוב את המכתב הבא ל"הארץ":

לעורך המדור מכתבים למערכת שלום רב.
אודה על פרסום הערות לרשימה של עקיבא אלדר("הארץ "23.12.) "אין מקום לסאדאת.
על סאדאת כי "איננו".
ברשימה של עקיבא אלדר נכתב בטעות שאני הוא שפניתי לראשי המדינה בנושא העדר מקום, סמל להנצחת פועלו של סאדאת למען השלום(וביקורו הנועז בירושלים).הפנייה נעשתה בעקבות רשימה באתר שלי notes.co.il/zvi על ידי קוראים: מר ישראל קליין מחולון שפנה לראש הממשלה מר שרון, סגן ראש המשלה, מר לפיד, יו"ר האופוזיציה מר שמעון פרס והנשיא לשעבר מר עזר וייצמן.את הפנייה במכתב לראש העיר תל אביב מר רון חולדאי כתב קובי חליפה מ"קדימה". אשר לארגון החדש של ניצולי השואה שמוזכר במדור, מדובר בפורום של ניצולי שואה והדור השני(שיוזמיו הם העיתונאי והחוקר ההיסטורי) ראול טייטלבאום ואנוכי. פרסמנו בשעתו בעיתון "הארץ" עצומה נגד הכיבוש הממושך של עם אחר שהוא לעצמו וההשלכות שבצדו אינם עולים בקנה אחד, ערכית ומוסרית, עם לקחי השואה היהודיים- אוניברסליים. הפורום הזה אינו מייצג שום מוסד או ארגון פורמלי של ניצולי השואה אלא את חותמיו בלבד, ואלה שהביעו תמיכה במסר שלו.

צבי גיל ירושלים

Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

תגובות

 • אורי  On 23/12/2003 at 9:53 pm

  לאחר פינוי חבל ימית ומסירת סיני למצרים, פורסם כי בכוונת מצרים להקים, סמוך לאתר ימית ההרוסה, עיר חדשה. היה בכך היגיון רב, משום שמצרים מנסה – בינתיים לשווא – לדלל את הצפיפות הרבה שבישובי דלתת הנילוס ולהעביר תושבים לאיזור חוף סיני.
  מכל מקום, שמה של העיר החדשה היה אמור להיות סאדאת. סאדאת עצמו נרצח חצי שנה לפני השלמת הפינוי, כך שהנצחתו בעיר שתקום בחבל הארץ שעל החזרתו למצרים ניצח במו ידיו, הייתה כמעט טבעית. משום מה, זה לא קרה. עד היום לא הוקמה שם עיר חדשה וודאי ששום יישוב בסיני אינו נקרא על שם הנשיא המנוח.

 • אייל  On 23/12/2003 at 10:43 pm

  איך אמר בן גוריון "לא חשוב מה עושים(אומרים) הגויים,חשוב מה עושים היהודים".במצרים יש מספיק מקומות ע"ס סאדאת המנוח.סאדאת בצעד ללא תקדים בא לירושלים והוא נחשב ובצדק אחד המנהיגים הגדולים של תקופתנו,וודאי של מדינות ערב.הרי בגין בנאומו בכנסת הבטיח שלעולם לא נשכח את סאדאת ואת צעדו.והנה אנו שכחנו,זאת דרכנו של הכרת תודה עמוקה של עם שסאדאת הוציא אותו מן הבידוד באזור. שום עילה בנושא הזה לא תופסת.צריך לתקן את המעוות
  במקום אפולוגטיקות ורצוי בהקדם.כערך מוסף זה יעלה את קרננו במצרים,שמאז מות סאדאת לא מצטיינת ביחסים נלבבים כלפינו.".

 • חפץ  On 27/12/2003 at 7:22 pm

  אז מה אם מנחם בגין הבטיח בנאומו החגיגי ש"לא נשכח את סאדאת ואת ביקורו בירושלים"
  איך אמר יורשו של בגין,מר שמיר,אסור כבר לשכוח?

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: